E-government Alapítvány
- A közigazgatás modernizálációjáért

Az E-government Alapítvány célja elsődlegesen a gyorsan fejlődő, modern információ-technológiák vívmányainak alkalmazása a központi és a helyi közigazgatásban. Az új elvárások és technikák, valamint az elektronikus igazgatás bevezetésével és elterjedésével járó szervezeti struktúrák kialakításának elősegítése. Az ehhez kapcsolódó képzési, továbbképzési és kutatási programok irányítása (tervezése, kialakítása, szervezése és megvalósítása). E célok megvalósítása érdekében az Alapítvány közhasznú tevékenységet folytat.

Az elektronikus kormányzás, az „e-government” a közigazgatás olyan területe, ahol sokáig nem volt olyan autentikus kutatócsoport, mely mind a közigazgatás, mind az informatika területén otthon érezhette volna magát. Ezt az ûrt töltötte és tölti be a Tanszék 2001. szeptembere óta, majd az E-government Kutatócsoport 2002. januárja óta. A kutatócsoport tagjai hívták életre az E-government Alapítványt a közigazgatás modernizálásának intézményes háttérbázisaként, 2002. áprilisában.

A szakértõi gárda elõtt két cél lebeg:

  • olyan elektronikus kormányzati alap és alkalmazott kutatások elvégzése, mely a mindenkori kormányzat munkáját segíti.
  • olyan tanulmányok és elemzések, oktatási modellek készítése, mely a már elvégzett vagy elvégzés alatt álló e-közigazgatási tevékenységeket vizsgálják, így segítve ezen ismeretek terjesztését.

Ennek fényében élvezi a mindenkori kormányzat elvi és néha anyagi támogatását 2001-óta. Az Alapítvány és a Kutatócsoport eredményei e lapokon is látható. Tagjainak munkáját számos könyv, konferencia-előadás, szakértői segítség jelzi.

A kutatócsoport a Tanszék keretén belül, oktatóik tevékeny segítségével, valamint külsõ szakemberek és más tanszékek (Államigazgatási Tanszék, Közszolgálati Tanszék, Közigazgatási Informatikai Tanszék) oktatóinak közremûködésével tevékenykedik.