Online Magyarország
Települések
Kistérségek
Régiók
Keresések
Befektetőknek, kivitelezőknek
(ajánlatok és ajánlatkérések)
 
Portfólió
(cégek, intézmények, civil szervezetek a településen)
 
Turisztikai vonzerőleltár
(látnivalók és rendezvények)
 
Versenyképesség
(települések statisztikai adatbázisa)
 
TÖOSZ online
(az önkormányzati szövetség hírei)
 
 
 
Új Magyarország Fejlesztési Terv
(2007-2013 nyertes pályázatok)
Web-tér menedzser
belépés
regisztrált felhasználóknak
Család

Egészség

Fogyasztóvédelem

Hobby

Közösség

Partnerség

Szabadidő

Szentendre


Közeledik a lombhullás

Közeledik a lombhullás ideje. Sorsdöntő fontosságú ilyenkor a lemosó permetezés elvégzése, hiszen a fák és bokrok az elmúlt hónapokban sokféle kártevő és betegség jelenlétét voltak kénytelenek elszenvedni, és ezekre a fertőzésekre jövőre is számítanunk kell. Az őszi lemosó permetezés a legbiztonságosabb védekezés a fertőzések ellen, ezért a kert minden fáját és bokrát (az örökzöldek kivételével) meg kell permetezni lombhullás idején!

Milyen szer alkalmas az őszi lemosó permetezéshez? A hagyományos bordói lé, a mészkénlé és a gyümölcsfaolaj mellett ma már a kertészkedők rendelkezésére áll az egyszerűbben kipermetezhető Vektafid A, a Vektafid R és a Vektafid S nevű, mindenki által beszerezhető (zöld kategóriájú), környezetkímélő, biotermesztéshez is ajánlott permetezőszer, amelyet két-három százalékos töménységű oldat formájában kell kijuttatni.

Itt az ideje az örökzöld fák és bokrok ültetésének!  A nagyon elterjedt, de sok gondot-bosszúságot okozó tuják helyett  inkább tiszafákon most piros "álbogyók" díszlenek; ezek akár meg is ehetők, de a növény más részei, a fekete magja és hajtásai - különösen a háziállatok számára - mérgezőek!
A felszedett sárgarépát, petrezselyemgyökeret, a céklát, a zeller gumóját pincében lehet a legjobban eltartani a téli és tavaszi hónapokig. Ehhez feltétlenül friss, nem fertőzött folyami vagy nagyszemű bányahomokot kell beszerezni, mert a már többször használt homokban levő mikroszervezetek a gyökerek idő előtti rothadását okozhatják. A gyökereket úgy kell rétegezni a homokba, hogy egymással ne érintkezzenek! Persze, még így is szükséges a betárolt készlet időnkénti átvizsgálására.
Forrás: www.balintgazda.hu

Publikálta
Pismány Barátainak, Egyesülete

KÖZÉLET | GAZDASÁG | SZABADIDŐ | MINDENNAPOK | KIS SZÍNES | JEGYZET | SAJTÓKÖZLEMÉNYEK Powered by T-soft