Online Magyarország
Települések
Kistérségek
Régiók
Keresések
Befektetőknek, kivitelezőknek
(ajánlatok és ajánlatkérések)
 
Portfólió
(cégek, intézmények, civil szervezetek a településen)
 
Turisztikai vonzerőleltár
(látnivalók és rendezvények)
 
Versenyképesség
(települések statisztikai adatbázisa)
 
TÖOSZ online
(az önkormányzati szövetség hírei)
 
 
 
Új Magyarország Fejlesztési Terv
(2007-2013 nyertes pályázatok)
Web-tér menedzser
belépés
regisztrált felhasználóknak
Választás-2006


Rehabilitálják a Ráckeve-Soroksári Dunaágat

Tanácskozó szigetszentmiklósi horgászok

 

  Március első hétvégén még fütyült a hideg szél s a Duna több öblében, hókonyában állt a jég. Nem csoda hát, hogy a horgászok nem a parton találkoztak, hanem kedvenc tanyájukon székházukban gyűltek össze egy kis eszmecserére szeretett folyójukról. A Dolgozók Szigetszentmiklósi Horgász Egyesülete szakértő előadókat hívott meg. Jelesül Varju László taksonyi polgármestert, a Ráckeve- Soroksári Dunaág rehabilitációjának egyik élharcosát, továbbá Papanek Lászlót a Közép-Duna-Völgyi Vízügyi Igazgatóság helyettes osztályvezetőjét.
  Varju László elmondta, hogy a Kis-Dunáért alakult és Alsónémedit, Dunaharasztit, Soroksárt, valamint Taksonyt tömörítő Önkormányzati Társulás résztvevőjeként, továbbá a Csepel Sziget és Környéke Többcélú Önkormányzati Társulás Területfejlesztési Bizottsága elnökeként, valamint országgyűlési képviselőként minden tőle telhetőt megtesz a közös cél, a Ráckeve-Soroksári Dunaág rehabilitációjáért. Átfogóan ismertette a döntően uniós forrásból megvalósuló felújítás, illetve az állami pénzeszközökből elkészülő tervezés menetét. A végső cél a fürdésre is alkalmas, szabályozott víz elérése, amelynek érdekében alapvetően négy fő dolgot kell, a tervkészítést követően megvalósítani:
-a pesterzsébeti vízmű szennyvizének a Nagy Dunába vezetését,
-az érintett körzet szennyvízcsatorna hálózatának a kiépítését,
-mintegy hatmillió köbméter iszap kitermelését,
-a tasi zsilip működővé tételét.
   Mindez várhatóan megvalósul legkésőbb 2010-ig. Addigra remélhetően megépül a szigeti gerincút, kikötők, kerékpárutak és egyéb turisztikai létesítmények. Ezzel biztosított a kistérség fellendülése és kialakulhat az egykori Római Parthoz hasonló családias üdülő-, hajózó- és horgászparadicsom.
  Papanek László taglalta a Ráckeve-Soroksári Dunaág természeti értékeit és a kivitelezés gyakorlati feladatait. Hangsúlyozta, hogy a főág mellett rendkívül fontos és elengedhetetlen a mellékágak, hókonyok és öblök egyidejű megmentése az enyészettől. Külön kiemelte a tisztítatlan szennyvizek Dunába folyása megakadályozásának sürgősségét. Bejelentett, hogy a 2007-re elkészülő tervekkel, jó eséllyel lehet pályázni a kivitelezési források megszerzésére.
  A tanácskozás az előadók és a hallgatóság eszmecseréjével zárult.

 

Publikálta
Varju, László

KÖZÉLET | GAZDASÁG | SZABADIDŐ | MINDENNAPOK | KIS SZÍNES | JEGYZET | SAJTÓKÖZLEMÉNYEK Powered by T-soft