Az élő hagyomány
Galgamácsa Község Önkormányzata
Tisztelettel meghívja
Önt és kedves Családját
2007. június 24-én vasárnap Galgamácsa 9. falunapjára
Szent Iván napi tűzugrásra,Vankóné Dudás Juli díj átadásra, Kurucz
György tiszteletére rendezett V. galgamácsai
oldtimer motorkerékpáros és autós hegyi felfutó versenyre
Magyar Motorok Találkozójára, Népi Mesterségek bemutatójára,
Pyrus Rumpold Kft. nyílt napjára.
Falunapi előzetes
Szórakozás és sport
Június 23. szombat
9-11 Légpuska
lövészet
Helyszín:
Lőtér Pilisi Parkerdő
Gyülekezés
8.30 órakor az Általános Iskola előtt
Vezeti: Dr.
Takács Sándor Péter iskolaigazgató
9-12 Akadályverseny
Helyszín:
Galgamácsa belterülete
Gyülekezés:
9 órakor a Művelődési Ház előtt
Vezeti: Frajna
Istvánné tagiskolavezető
13-14.30 Aszfaltrajzverseny
Helyszín: Művelődési Ház előtti parkoló
Rendezi:
Pyrus Rumpold Kft.
Vezeti:
Frajna Istvánné tagiskolavezető
10-16 Tenisznap
Helyszín: teniszpálya, Általános Iskola
Részvétel:
folyamatosan
Vezeti:
Kovács Zsolt igazgatóhelyettes
15-16 Fazekas Mihály:
Lúdas Matyi c. művét
előadják a
galgamácsai általános iskolások
Helyszín: Művelődési Ház
Betanította: Bokorné
Danis Valéria és
Méreiné
Gyurik Mária
KILENCEDIK
FALUNAPUNK PROGRAMJA
Motorverseny 09- 13 Kurucz György tiszteletére
rendezett V. galgamácsai oldtimer motorkerékpáros és autós hegyi felfutó verseny Helyszín:
TSZ Tanya - Pyrus Rumpold Kft. felé vezető út 14 Az
oldtimer járművek versenyének eredményhirdetés
Helyszín:
Falumúzeum színpada, Petőfi u. 5. Kiállítások
9.30-15 Magyar
Motorok Kiállítása.
Újra indul
a magyar motorgyártás.
A
kiállítást megnyitja:
Fóti Gyula,
a Magyar Pannónia Klub vezetője
Helyszín:
Vasút utca Művelődési Ház előtt
Művelődési Ház 10.30 A világ babái.
Sáreczki
Mária babakészítő gyűjteménye.
A
kiállítást megnyitja:
Takács
Istvánné, a Vankóné Dudás Juli Díj Alapítvány
alapítója
Tájház-Falumúzeum
11 - Galgamácsai
népviseletek régen és ma.
Galgamácsai fehérhímzések. Kiállítás a Galgamácsai
Hagyományőrző Egyesület tagjainak
munkáiból.
A
kiállítást megnyitja: Barsi Hajna etnográfus,
a
Hagyományok Háza Népi Iparművészeti Osztály
főtanácsosa
Rendezvények a Tájház – Falumúzeumban
11 - Népi iparművészeti kirakodóvásár
11 - Korabeli katonai tábor, fegyverek, íjászat, viseletek,
zene
A Bethlen Gábor Hagyományőrség Egyesület
Aszód
14 - Az Oldtimer járművek versenyének eredményhirdetése
Pyrus Rumpold Kft. gyermekrajz versenyének
értékelése
14 - Népi mesterségek bemutatója:
kosárfonás Székely Éva népi iparművész
Hévízgyörk
csuhékészítés Kiss Tiborné Galgamácsa
agyagozás Márton Katalin Galgamácsa
fehérhímzés
és mintakészítés ütőfákkal
Gulyás
Magdolnnépiparművész, a Népművészet Ifjú Mestere Galgamácsa Vankó
Andrásné Galgamácsa Pesti
Andrásné Galgamácsa 15 - Történelmi
játékok a 16. századból A
Bethlen Gábor Hagyományőrség Egyesület bemutatója
18 – 20 Vankóné Dudás Juli Díj átadás, Szent
Iván napi tűzugrás és műsor
A
díjazottakat méltatja:
Bankó
László a Corvin Művelődési Ház
Erzsébetligeti
Színház igazgatója
Fellépnek:
Bagi
Muharay Népi Együttes
Zagyvabanda,
Tura
Emse
Zenekar, Tura
Vácegresi
Szlovák Hagyományőrző Együttes
Podmaniczky
Zeneiskola galgamácsai
növendékeinek
néptánc bemutatója
Galgamácsai
Óvoda néptánc bemutatója
Galgamácsai
Érzelmet az éveknek Nyugdíjas Klub
Szabó
László kántor, népdalénekes
Galgamácsai
Kék Pántlika Együttes
20 – 21 Táncház
az Emse Zenekarral
21 órától Bál a
Művelődési Házban
|