Online Magyarország
Települések
Kistérségek
Régiók
Keresések
Befektetőknek, kivitelezőknek
(ajánlatok és ajánlatkérések)
 
Portfólió
(cégek, intézmények, civil szervezetek a településen)
 
Turisztikai vonzerőleltár
(látnivalók és rendezvények)
 
Versenyképesség
(települések statisztikai adatbázisa)
 
TÖOSZ online
(az önkormányzati szövetség hírei)
 
 
 
Új Magyarország Fejlesztési Terv
(2007-2013 nyertes pályázatok)
Web-tér menedzser
belépés
regisztrált felhasználóknak
AJKP

AJKSZP

AJTP

Események

Fejlesztés

Információ

Intézmény

Irodalom

Iskola

Iskolai élet

Jó gyakorlat

Képzés

Kitüntetés

Kollégium

Konferencia

Kormányzat

Könyvajánló

Labdarúgás

Művészet

Oktatás és képzés

Önfejlesztés

Pályaorientáció

Pályázatok

Sakk

Sport / fittness / szabadidő

Számítástechnika

Tájékoztató

Találkozó

Tehetséggondozás

Vállalkozás


„Sakk az iskolában” program

Az AJTP-ben már biztos, hogy lesz sakkverseny

Megkapta a képviselők többségi támogatását az Európai Parlamentben (EP) a „Chess in School”, vagyis a „Sakk az iskolában” program, amelyért Polgár Judit is lobbizott.
 
A szükséges 378 EP-képviselő helyett 415-en írták alá, hogy támogatják a kezdeményezést, köztük jó néhány magyar EP-képviselő is.
 
A program elfogadtatásáért lobbizó, az „Európai Sakk Szövetség az iskolai sakkozásért” elnevezésű felelős bizottságban az orosz Garri Kaszparov mellett a világ első számú női sakkozója, Polgár Judit is helyet kapott, s tavaly ősszel személyesen is részt vett az Európai Parlamentben tartott prezentáción. Ahogy a kontinentális szövetség hétfői közleménye kiemeli: a deklaráció támogatásával a program most már valamennyi EU-tagállam parlamentje elé oda fog kerülni, és az EU pénzügyi támogatásával megkezdődik a szükséges háttértanulmányok, majd a tanmenetek elkészítése.
 
„Sakktörténelmi döntést hozott az Európai Parlament. Külön köszönet minden magyar EP-képviselőnek, aki aláírásával segítette, hogy a „Sakk az iskolában” program megkapja a többség támogatását - fogalmazott az MTI-hez hétfőn eljuttatott nyilatkozatában Polgár Judit. - Szerintem egyetlen nagyon fontos oka van annak, hogy a kezdeményezés sikeres lehetett. A képviselők megértették, hogy itt nem egy sportágról van szó, nem a versenysakk témája hever az asztalukon, hanem egy ennél sokkal jelentősebb ügy, a tehetséggondozás, a kritikai gondolkodás fejlesztésének ügye. Az eddigi tanulmányok egyértelműen bizonyítják, hogy a képességfejlesztő sakkoktatáson keresztül a gyerekeknek valamennyi tárgyban javultak az eredményeik. Mostantól megkezdődhet a gyakorlati munka, a szükséges általános európai tananyagok összeállítása. Ebben a bizottság tagjaként én is igyekszem majd átadni a tapasztalataimat. Itt egyben egy félreértést is szeretnék eloszlatni. Szó sincs arról, hogy az EU bármely döntése után a sakk kötelező tantárggyá válna. Olyan ajánlott tárgy lehet, amelyet bízom benne, hogy a felmérések és az oktatásban hozható potenciális haszna ismeretében minél több olyan iskolában be fognak vezetni, ahol nyitottak arra, hogy a lexikális tudás mellett életrevaló gondolkodásra is oktassák a gyerekeket.”
 
MTI 

Publikálta
Arany János, Programiroda

KÖZÉLET | GAZDASÁG | SZABADIDŐ | MINDENNAPOK | KIS SZÍNES | JEGYZET | SAJTÓKÖZLEMÉNYEK Powered by T-soft